2020 Yaz Tatili Planlaması

Korona virüs nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiğimiz şu günlerde, biliyorsunuz önümüz yaz. Birçok kişi erken rezervasyon kampanyalarından yararlanıp, tatil planlamasını çoktan yapmıştı. Ama ülkemizde olduğu gibi dünya da yayılan korona virüs salgınından dolayı, hemen herkes rezervasyonlarını iptal ettirdi. Nisan ayı bitmek üzere ve önümüz deki mayıs ayı sonunda virüs salgınında azalma olursa, hayat yavaş yavaş normale dönecektir. Firmalar bu geçen günleri telafi edebilmek adına çeşitli kampanyalar düzenlenmesi bekleniyor. Fakat hiçbir şey sağlıktan önemli olmadığından, Kültür ve Turizm Bakanlığı bir yol haritası oluşturarak, bir dizi önlem planını açıkladı.

2020 Yılı Yaz Tatilinde Planlanan Tedbirler

Korona virüs nedeniyle evde kaldığımız şu günlerde belki de sıkıntıdan boğulmak üzereyiz. Virüs’ün geçmesi ile birlikte herkes kendini bir yerlere atmaya çalışacaktır. Durum böyle olunca Kültür ve Turizm Bakanlığı birtakım önlemleri devreye sokmayı planladı. Bakanlık Sektör Temsilcileri ile yaptığı toplantılar sonucunda bir yol haritası belirledi. Oteller bu planlama dahilinde mayıs ayı sonuna doğru açılmaya başlayabilecek. İç hatlarda otobüs ve uçak seferleri bu önlemler dahilinde açılmaya başlanacak. Bakanlık bu kurallara uymayı taahhüt eden firmalara sertifikasyon vererek, tatilcilere buralar duyurulacak ve tercih etmeleri sağlanacak.

Belirlenen yol haritasına göre;

    Gez Gör Bence İnstagram
  • Oteller kapasitelerinin yarısında tatilci kabul edebilecek.
  • Her şey dahil sistemden uzaklaşılarak butik otel tarzı hizmet verilecek.
  • Otellerde açık büfe açılmayacak.
  • Otellerde sağlık personelli 7/24 bulunması sağlanacak.
  • Otellere bağlı sahil veya işletmelere bağlı sahillerde bulunan şezlong sayıları düşürülecek.

Otellerin dışında tatil bölgelerinde bulunan restoran ve eğlence mekanlarında da bazı tedbirlerin alınması sağlanacak.

  • Mekanlara girişlerde muayene kontrolü sağlanacak.
  • Hizmetler özel kıyafetlerle sağlanacak.
  • Mekanlarda sandalye ve masalarda azaltma ve maske kullanım şartı alınması gibi önlemlerin alınması bekleniyor.

Gibi bir dizi tedbirin devreye sokulması planlanıyor. Önümüzdeki günlerde neler olacağınız hep birlikte göreceğiz. Umarım bizi güzel günler bekliyordur. Bu korona virüs illetinden bir an önce kurtulmak ümidiyle, güzel günler dilerim.

Turan YAMAN
Turan YAMANhttp://www.turanyaman.com/
2005 Köyceğiz Teknik Lise, 2007 Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama ve 2015 Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunuyum. Bir kamu kurumunda Bilgisayar Teknisyeni olarak görev yapmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin!

506BeğenenlerBeğen
1,840TakipçilerTakip Et
188TakipçilerTakip Et

Popüler Yazılar

Bunu Okumalısın!

Bodrum

Bodrum ülkemizin en gözde tatil beldelerinden birisidir. Öyle ki bembeyaza boyanmış evleri, bu evlere yaslanmış eflatun begonvil çiçekleriyle dolu sokakları, sanki yaşamdan kopmuşçasına huzur...

Son Yazılar