Ana SayfaSeyahat İpuçlarıFaydalı Bilgiler2021 Resmi ve Dini Bayram Tatil Günleri

2021 Resmi ve Dini Bayram Tatil Günleri

Covid-19 gölgesinde geçen bir yılın ardından, temiz yeni bir yıl açmak istiyor insan. Umarım uzmanların görüşlerinde olduğu gibi bu yıl içerisinde şu covid-19 belasından kurtuluruz. Geçen sene güzel ümitlerle yazdığım 2020 yılı tatil günleri yazısını, bu kez daha bir hevesli yazıyorum. İnşallah Covid-19 derdi 2021 yılı içerisinde bitecek ve yeni bir hayata başlayacağız diye umut ediyorum.

2021 Resmi Tatil Günleri

  • 1 Ocak – Cuma – Yılbaşı Tatili. Cumartesi ve Pazar gününü bağlarsanız 3 günlük kısa bir tatil yapabilirsiniz.
  • 23 Nisan – Cuma – 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılması. Cumartesi ve Pazar Gününü bağlarsanız 3 günlük kısa bir tatil yapabilirsiniz.
  • Gez Gör Bence İnstagram
  • 1 Mayıs – Cumartesi – Emekçi İşçi Bayramı. İşçilerin çalıştığı bir resmi tatil olan 1 Mayıs Cumartesi gününe denk geliyor.
  • 12, 13, 14, 15 Mayıs – Ramazan Bayramı. 12 Mayıs Çarşamba Arefe günü ve 13, 14, 15 Mayıs günleri Ramazan Bayramı nedeniyle tam gün resmi tatil olacak. Arefe gününü yani Çarşamba yarım günü tam gün yapabilirseniz, toplamda 6 günlük güzel bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz.
  • 19 Mayıs – Çarşamba – 19 Mayıs Atatürk’ün Samsuna çıkması ve kurtuluş mücadelesinin başlangıcı. 19 Mayıs Çarşamba gününü hafta sonuna bağlayabilirseniz, 5 günlük bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz.
  • 15 Temmuz – Perşembe – 2016 darbe girişimi sırasında şehit düşenleri ve gazileri anma günü. 15 Temmuz Perşembe gününü hafta sonuna bağlayabilirseniz 4 günlük bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz.
  • 19, 20, 21, 22, 23 Temmuz – Kurban Bayramı. 19 Temmuz Pazartesi Arefe günü ve 20, 21, 22, 23 Temmuz günleri Kurban Bayramı nedeniyle tam gün tatil olacak. Geçtiğimiz yıllarda yarım günü bağladıkları gibi hükümet tatil ilan ederse 9 gün tatil bizleri bekliyor olacak.
  • 30 Ağustos PazartesiZafer Bayramı. Ülkemizin Kurtuluş savaşından zaferler ayrıldığı gün olan 30 Ağustos bu yıl pazartesi gününe denk geliyor. 2 günlük hafta sonu tatili ile birlikte 3 günlük tatil bizleri bekliyor.
  • 29 Ekim Cuma – Cumhuriyetimizin Kuruluşu. 2 günlük hafta sonu tatili ile birlikte toplamda 3 günlük küçük bir tatil yapabilirsiniz.

Okullarımızın durumunda değişiklikler olabileceğinden resmi olarak tatillerin başlangıç ve bitişlerini yazmadım.

Turan YAMAN
Turan YAMANhttp://www.turanyaman.com/
2005 Köyceğiz Teknik Lise, 2007 Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama ve 2015 Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunuyum. Bir kamu kurumunda Bilgisayar Teknisyeni olarak görev yapmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin!

506BeğenenlerBeğen
1,840TakipçilerTakip Et
188TakipçilerTakip Et

Popüler Yazılar

Bunu Okumalısın!

Ege’nin Cennet Köşesi: Akyaka

Son zamanların en popüler yerinden bahsedeceğim sizlere. Akyaka daha otuz yıl öncesine kadar gizli kalmış cennet köşelerinden biriydi. Özellikle sosyal medyanın aktif kullanılmaya başlaması...

Son Yazılar