Biz Kimiz

Merhaba! Biz Turan ve Ayşe çifti 🙂 İkimizde gezmeyi seven ve bunu fırsat buldukça değerlendirmeye çalışan bir çiftiz.

Edirne Gezisi
Edirne Gezisi

gezgorbence.com platformunu oluşturalı çok olmadı. Uzun zamandır bu fikir hep aklımızdaydı. Gezmek, Görmek ve bu konuda fikirler edinmek istiyorduk. Edindiğimiz bu fikirleri de sizlere aktarmak istiyorduk. Çünkü bilgi paylaşıldıkça çoğalır.

Günümüzde artık sosyal medyada gezi, seyahat, fotoğraf ve video tarzı paylaşımlar çok revaçta. Özellikle İnstagram ve Youtube’da gezgin profilleri ve gezi blogları aramadığınız kadar çok. Bizde Muğla’da yaşayan gezmeyi seven fakat daha çok Muğla’ya gezmeye gelen insanları gören bir çift olarak yaşamımıza devam ediyorduk. Bir gün dedik ki, bildiğimiz bu toprakları gelmek isteyen insanlara ulaştıralım. İlk adımımız İnstagram’da @instagmugla (İnstagram Muğla) hesabını açarak başladı. Bir süre kendi kendimize yaptığımız paylaşımları izledikten sonra iyi bir ivme yakalayarak, belli bir takipçi kitlesine ulaştık. Tabi bunda Muğla’lı olmamız ve Muğla’yı iyi tanımamızın etkisi çok büyük. Bir süre bu paylaşımları yaparken, geldiğimiz bu noktayı bir yerlere taşımamız gerektiğinin farkındaydık. İsim araştırması yaparken gezmek ve görmek temel ana düşüncemiz oldu. Çevremizden aldığımız fikirleri de harmanlayarak, oluşturacağımız platforma tecrübe, fikir ve araştırmalarımızı aktaracağımızdan, “Biz gezdik gördük, Sen de gez gör bence..” dedik ve sitemizin adresi www.gezgorbence.com oldu. Tabi platformumuzun sosyal medya ayağı olmazsa olmazdı. İnstagram’da @gezgorbence Twitter’da @gezgorbencetw ve Facebook’da @gezgorbence hesaplarınız oluşturduk.

Nemrut
Nemrut

Biz gezgorbence.com gezi blog ailesi olarak öncelikle gezdiğimiz yerlerin bilgi ve tecrübelerini paylaşıyoruz. Bunun yanında planladığımız ve henüz gezmediğimiz yerlerin de araştırılması ve sonucuna göre yazı, fotoğraf ve videolarını paylaşıyoruz. Öncelikli hedefimiz #öncetürkiyeyikeşfet imzası adı altında devam etmek. İleride tabi biz de dünyaya açılacağız. Biraz zaman..

Bize sormak istediğiniz her türlü öneri ve sorularını bekliyoruz.

Gez Gör Bence de Yazar Olmak İster misin? O zaman hemen tıkla!

Bizi takip edin!

1- Turan YAMAN – Resmi Kişisel Sitem

2- Ayşe Turan YAMAN – Eşimle Kurduğumuz Resmi Kişisel Sitemiz

3- @muglagram – Muğla ile ilgili tanıtım ve paylaşım yaptığımız İnstagram hesabı

4- @gezgorbence – İnstagram paylaşım hesabımız.

5- @gezgorbencetw – Twitter paylaşım hesabımız.

6- @gezgorbence – Facebook paylaşım hesabımız.

Gizlilik Politikamız ve Kullanım Şartlarımız için lütfen tıklayınız.

Fotoğraf ve yazıların izinsiz kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre suçtur.