Yazar Olmak İster misin?

Yazar olmak ister misin?

2019 yılında yayın hayatına başlayan gezgorbence.com, gezi blog ailesi olarak öncelikle gezdiğimiz yerlerin bilgi ve tecrübelerini paylaşıyoruz. Bunun yanında planladığımız ve henüz gezmediğimiz yerlerin de araştırılması ve sonucuna göre yazı, fotoğraf ve videolarını paylaşıyoruz.

Sen de bizim gibi gittiğin yerleri paylaşmak istemez misin? Geçirmiş olduğun harika zamanları burada yazarak veya fotoğraf ve videosunu ekleyerek başkaları için ilham kaynağı olmak istemez misin?

Gezgorbence.com da Neden Yazı Yazmalıyım?

1- Sen de bizim gibi yazmayı seviyorsan ve bu konularda kendini geliştirmek istiyorsan, bu sana sunulmuş bir fırsat. Çünkü profesyonel olarak yazmak ve içerik üretebilmek için amatör olarak bir yerden başlamak gerek.

2- İlerleyen zamanda daha profesyonel olarak çalışmak istersen, burada yazmış olduğun içeriklerin sana referans olacağını unutma.

3- Yazdığın yazılar olduğu yerde kalmayacak, Sen de gezgorbence.com gibi büyüyecek, sosyal medyada ilerleyen bir çevre edineceksin.

4- Burası gönüllü bir ortam ve sen de bu gönüllü ortamda olmak istiyorsan durma, harekete geç! İlerleyen zamanda maddi olarak bir kazanç elde etmek istiyorsan, bu konuyu bir kez daha düşünmen gerek. Biz de senin gibi küçükten yazmaya başladık ve maddi açıdan bir kazancımız yok. Umudumuz hep birlikte büyümek.

Gezgorbence.com da Yazar Olmak İçin Aranılan Şartlar

1- Bu işe başlarken derin bir bilgi ve donanıma sahip olman gerekmiyor. Sadece gittiğiniz yerleri, tecrübe ve notlarını aktarman yeterli olacaktır.

2- Türkçe’miz hepimiz için çok önemli olduğundan lütfen Türkçe yazım ve imla kurallarına uymaya özen göstermelisin. Güzel ve akıcı bir içeriği herkes okur, fakat kural hataları içeren ve anlamsız yazılmış içeriği kimse okumaz. Oluşturulan taslaklar tarafımızca son kez incelenmek ve onaylanmak suretiyle yayına verilecektir. İçerikler yayına verildikten sonra google dizininde yer almaya başlayınca tekrar düzeltme veya silme gibi işlemler sitemize zarar vereceğinden, bu konuda hassas davrandığımızı unutmayın.

3- Bazı konularda meraklı ve araştırmacı bir kimliğe sahipsen, araştırdığın konu ve yerler hakkında yazabilirsin. Yeni yer ve konular hakkında hepimiz meraklıyız ama kurallar çerçevesinde.

4- Gezgorbence.com da istediğin zaman içerik hazırlayabilirsin. Yani tüm zamanını buraya ayırmanı istemiyoruz. Bu konuda kendi sorumluluk çerçeveni oluşturmalısın.

5- Hepimiz amatör olarak yazmaya başladığımız için sen de bir yerden başlamalısın. İlk başlarda hepimiz zorlandık. Bu konuda rahat olabilirsin.

6- Yazmış olduğun içerikler, fotoğraf veya videolar kesinlikle kendine özgü olmalı. Başka siteden alıntı ve kopya içerik olmaması gerekiyor.

7- Daha önce yazılmış olan içerikler hakkında yeni bir içerik yazamazsın. Bunun yerine bunu daha iyi kategori edebilecek bir sınıfın içerisinde yazabilirsin. Örnek olarak bir yerin Köyceğiz Gezi Rehberi yazısı varken, tekrar Köyceğiz hakkında içerik oluşturamazsın. Bunun yerine Ege’nin en sakin kasabaları başlığı altında Köyceğiz’i ele alabilirsin. Bu konularda site içi arama veya turanyaman48@hotmail.com mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsin.

8- Yazı içeriklerimizi belirli bir şablon ve başlıklar altında oluşturuyoruz. Fotoğraf ve videoların boyutları belirlenmiş olan boyutlar çerçevesinde oluşturuluyor. Zaten böyle yazar olma düşüncesi içerisinde olduğun andan itibaren kullanılan başlık ve içerik kuralları, fotoğraf boyutları ve video ekleme boyutu hakkında bilgileri göndereceğim.

9- Ekleyeceğiniz fotoğraf ve videoların kaliteli olmasını bekliyoruz. Hedeflerimiz ve politikamız gereğince her zaman kaliteli ve özgün içerik kullanma taraftarı olduk.

10- Gezgorbence.com u kullanan herkes Site Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası nı kendi isteği ile kabul etmiş sayılır. Her yazar bu şartlar kapsamında kendi hazırladığı içeriklerden sorumludur. Sende bu şartlar kapsamında yazacağın içeriklerden sorumlu olacaksın. Bu seni korkutmasın, kurallar hepimiz için var 🙂

Çok zor şartlarımız yok. Biz de aynı şartlar çerçevesinde yazı içeriğimizi ve videolarımızı hazırlıyoruz.

Yukarıda hazırlamış olduğumuz kurallar çerçevesinde size bir kullanıcı adı ve şifre belirlenerek buraya yazar profili oluşturulacaktır. Bu kullanıcı panelinde adınız soyadınız ve küçük bir fotoğrafınız da olacağını ve oluşturduğunuz içeriklerin sizi temsil edeceğini unutmayın.

Durma, haydi harekete geç. Sende başkaları için ilham kaynağı olmak istiyorsan aşağıdaki formu doldur ve bizimle iletişime geç.