Ana SayfaGez Gör RehberGez Gör ListelerTürkiye’de Manzarasıyla ünlü 6 Salıncak

Türkiye’de Manzarasıyla ünlü 6 Salıncak

Artık günümüzde bazı olayların seyrini sosyal medya belirliyor. İnstagram bu konuda biçilmiş kaftan. Sosyal medya üzerinde paylaşım yapan bir çok profil bulunmakta. Bunlardan biri de benim paylaşım ve takibini yaptığım @instagmugla profili. İş böyle olunca takipçi kitlesi artık birçok yeri görüyor ve tanıyor. Hatta tatil plan ve programlarını buna göre şekillendirmektedirler. O zaman gelin bu paylaşımlardan yola çıkarak ülkemizdeki en güzel manzaralı salıncakları derleyelim.

1- Yuvarlakçay, Köyceğiz, MUĞLA

Daha önce konusunu açmış olduğum Yuvarlakçay suyunun soğukluğu kadar salıncağı ile de ünlü. Yuvarlakçay deresinin üzerinde kurulu olan işletmelerin hemen hepsinde salıncak teması bulunmakta. Buz gibi suyun üzerine kurulu köşklerde lezzetli yemeğinizi yedikten sonra kesinlikle salıncakta sallanmalı ve kendinizi serin sulara atmalısınız.

Yuvarlakçay hakkında ulaşım ve ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Muğla, Köyceğiz, Yuvarlakçay
Yuvarlakçay Salıncak – www.instagram.com/ucurtmakiz/
Gez Gör Bence İnstagram

2- Gito Yaylası, Çamlıhemşin, RİZE

Daha önce gitmediğim ama önümüzdeki yaz mevsiminde gitmeyi planladığım yerlerin arasında Karadeniz var. Gito yaylasında özel bir işletmenin bünyesinde bulunan ünlü salıncak, Karadeniz’in eşsiz yaylalarında bulutların arasında uçurumun kenarında kurulmuş bir salıncak. Özellikle instagram’ da bu salıncakta çekilmiş fotoğraflar büyük ilgi görmekte. Rize şehir merkezine yaklaşık 85 Km mesafede bulunmaktadır.

Harita konumunu görmek için tıklayınız.

Rize, Çamlıhemşin, Gito Yaylası
Gito Yaylası Salıncak – www.gezmeninsonuyok.blogspot.com/2013/08/gito-yaylas.html

3- Kabak Koyu, Uzunyurt Mahallesi, Fethiye, MUĞLA

Fethiye’nin Uzunyurt Mahallesinde bulunan eşsiz Kabak Koyu manzaralı salıncak özel bir işletme içerisinde bulunmakta. Özellikle son zamanlarda sosyal medyada en trend olan yerlerin başında gelen kabak koyu, işletmenin yeri ve konumu bakımından size unutamayacağınız bir tatil yapma fırsatı tanıyor. Kabak Koyu Fethiye şehir merkezinden yaklaşık 25 Km mesafede bulunmaktadır.

Harita konumunu görmek için tıklayınız.

Kabak Vadisi Salıncak
Kabak Vadisi Salıncak -www.instagram.com/gezgingurme_/

4- Yeşil Vadi Doğa Park, Fethiye, MUĞLA

Yeşilliklerinin içinde buz gibi suyun aktığı nadir güzellikteki yerin adı Yeşil Vadi Doğa Park. Fethiye sınırları içerisinde bulunan Yeşil Vadi, özellikle yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinin başında gelmektedir. Sıcaktan bunalanlar için buz gibi serin sulara kendinizi bırakabilirsiniz ve salıncak ile serin suların üzerinde sallanarak keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Yeme içme konusuna gelince, vadide tek işletme dışında bir işletme yok. Bu konuda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Özellikle yolları biraz kötü ve aracınıza dikkat ediniz. Fethiye şehir merkezine yaklaşık 23 Km mesafede olup, Fethiye’den Muğla yönüne giderek levhaları takip edebilirsiniz.

Harita konumunu görmek için tıklayınız.

Muğla, Fethiye, Yeşil Vadi Doğa Park
Yeşil Vadi Doğa Park Salıncak – www.instagram.com/meltemnizam/

5- Lavanta Kokulu Köy, Kuyucak Köyü, Keçiborlu, ISPARTA

Asıl temanın salıncak değil de, mis gibi lavanta kokan lavanta çiçeklerinin bulunduğu bir yer burası. Son dönemde sosyal medya üzerinde çok paylaşım yapılmış ve ziyaretçi akına uğramış bir yer. Lavanta bahçelerinin arasında ise kurulan salıncak ile hem manzara hem de mis gibi lavanta kokusu eşliğinde sallanabilirsiniz. Kuyucak Köyü, Isparta şehir merkezine yaklaşık 50 Km mesafede bulunmaktadır. Köye ulaşmak için Isparta şehir merkezinden Keçiborlu ilçesi yolunu takip ederek, Senir Kasabası yoluna döndükten sonra levhaları takip edip köye ulaşabilirsiniz.

Harita konumunu görmek için tıklayınız.

Isparta, Keçiborlu, Lavanta Kokulu Köy
Lavanta Kokulu Köy Salıncak – www.denizligazetesi.com

6- Yuvacık, Başiskale, KOCAELİ

Kocaeli Yuvacık Baraj yolu üzerinde bulunan özel işletme ve restoranların hemen hepsinde bu salıncakları görmek mümkündür. Derenin akan buz gibi suyu üzerinde kurulu bulunan salıncaklar, keyifli vakit geçirmenize olanak sağlayacaktır. Kocaeli şehir merkezinden yaklaşık 20 Km uzaklıkta olup, Kocaeli’ nden Yuvacık Baraj yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz.

Harita konumunu görmek için tıklayınız.

Kocaeli, Başiskale, Yuvacık
Yuvacık Salıncak – http://www.karaaslankamping.com
Turan YAMAN
Turan YAMANhttp://www.turanyaman.com/
2005 Köyceğiz Teknik Lise, 2007 Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama ve 2015 Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunuyum. Bir kamu kurumunda Bilgisayar Teknisyeni olarak görev yapmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin!

506BeğenenlerBeğen
1,840TakipçilerTakip Et
183TakipçilerTakip Et

Popüler Yazılar

Bunu Okumalısın!

Yemyeşil Doğa Harikası: Rize

Yemyeşil doğa harikası diyorum çünkü gözün alabildiği her yer yemyeşil. Toprak bile görmek mümkün olmayan yerler var. Bu konumda sizlere Rize’den bahsedeceğim. Şimdiye kadar...

Son Yazılar